czwartek, 25 sierpnia 2016

Gdy stracisz pracę…


Dla pracownika wizja bezrobocia oznacza odcięcie od stałego źródła dochodów oraz konieczność znalezienia nowego zatrudnienia. Osoby, których dotychczasowe zajęcie było dobrze płatne i pozwalało na zgromadzenie oszczędności są w lepszej sytuacji niż ci, którzy wydawali całą pensję na bieżące potrzeby.


Jednak bezrobocie to nie wyrok, trzeba wziąć sprawy we własne ręce i rozpocząć aktywne poszukiwania nowej pracy. Należy potraktować bezrobocie jak czas odpoczynku od pracy, a nie przymusowy i stresujący okres nic nie robienia.

Bezrobocie wiąże się przede wszystkim z brakiem pieniędzy, im krótszy jest ten okres tym łatwiej go przetrwać. W pierwszej kolejności należy zarejestrować się w urzędzie pracy aby otrzymać ubezpieczenie zdrowotne i dowiedzieć się czy przysługuje zasiłek.

Należy wykorzystać bezrobocie na podsumowanie dotychczasowych osiągnięć zawodowych i zebrać siły przed podjęciem nowych wyzwań. Bezrobocie to dobry czas aby rozwijać swoje hobby i zainteresowania, na które dotychczas brakowało czasu.

Szkolenia związane z prawem pracy:
http://www.szkoleniaeksperckie.pl/lista-szkolenia/szkolenia-prawo

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz